| Tourniquet a întrebat:

Cat de frumos, este 1 martie, iar eu stau in casa si ma indop in pastile rolling eyes De ce? straight face fiindca am racit si acum ma simt extrem de rau. straight face off, tusesc non-stop.

Ce ziceti. sa merg la medic sau sa iau Coldrex, Faringosept si Sumetrolin? Vad ca nu-si face efectul. _.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Denysuk_3788 a răspuns:

Si eu la fel.Astazi nici nu ma duc la scoala.Si eu tusesc la maxim.Eu iau Tranchisept cu miere si lamaie sau cu fructe de padure.La mine isi face efectul si mai e si bun la gusthee hee

10 răspunsuri:
| Tourniquet explică:

Ah1n1? laughing ce aveti ma? laughing. doar tusesc si ma simt asa, naspa si imi curge robinetu' straight face. altceva nimic. sambata m-a durut in gat putin.

@Nicu, nu am dormit dezbracata rolling on the floor. am fost imbracata subtire fara pulover sau bluza de trening pe mine vineri happy. aveam o bluza trei sferturi si cu geaca laughing.

| Tourniquet explică:

A, PS : cu niste pantaloni de trening subtiri si cu niste adidasi. straight face si in plus cred ca am luat si de la colega. miu de banca, ca si ala era sa-mi stranute-n fata`straight face

| Tourniquet explică:

Gata, am fost la medic, am o chestie cu respiratia si rosu-n gat, mi-a dat Augumentin 620 g. (sunt foarte dezolvatata). straight face

Deci totul e ok, mersi pentru raspunsuri big hug

| L a răspuns:

Mergi la medic ,o sa-ti dea antibiotice sau niste pastile mai puternice si o sa-ti treaca mai repede happy

| Altu a răspuns:

Tinand cont de AH1N1 daca te simti extrem de rau poti da o fuga la medicul de familie. Dureaza 30 min, e gratis, e mult mai avizat decat un sfat primit pe net de la o persoana (fie ea si medic) care nu te poate vedea si consulta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bea ceai de lamaie si lasa medicamentele ca-ti lungesti bola, cine te-a pus sa dormi noaptea dezbracatawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e o simpla raceala te poti trata singura, dar daca crezi ca nu e doar raceala mergi la medic. Sa te faci bine tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la medic, o sa-ti dea antibiotice sau niste pastile mai puternice si o sa-ti treaca mai repede happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca au trecut 3 zile ai luat antiinflamatoare si nu a scazut febra, deci numai daca ai febra peste 38 grade, mergi la medic, altfel ce sa cauti acolo? orice gripa racela trece dupa 7-10 zile. Baga la greu citrice, lamaie portocala, suc de morcovi, paracetamol tamponat, apa fierbinte cu sare la picioare, frectie la cap transpiri zdravan si gata.

| hitler666 a răspuns:

Du-te.