| alexxis0712 a întrebat:

Cate grame de impact whey protein se iau dupa antrenament? 25/50 ( 1 cupa / 2 cupe )? Argumentat, dau funda.
Si inca ceva, este normal sa mananc din 2 in 2 ore, natural desigur,?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

2 cupe ar fi suficient, tu chiar daca vrei sa cresti mananci doar cand iti este foame si mananci natural, nu manca din 2 in 2 ore daca nu iti este foame.
Mananca 3 mese normale pe zi, poti sa bei sucuri naturale sau un snake odata pe zi.
Mananca cand simti nevoia, nu aiurea.

| alexxis0712 explică (pentru Evolution):

Doua cupe = 41 grame proteina. E recomandat imediat dupa antrenament 41 g proteina? absoarbe organismul att?

| Evolution a răspuns (pentru alexxis0712):

Eu am luat 40 g proteină după antrenament timp de o lună şi s'au văzut diferenţe in masă musculară, eram puţin mai definit mai ales în braţe. Oricum nu ai 41g proteină, e doar cu aproximaţie şi organismul nu absoarbe toată proteina, se pierde puţin, cel puţin aşa am învăţat la biologie laughing. După un timp ai să vezi că nu ai nevoie de shake, poţi să te rezumi doar la mesele zilnice dar dacă vrei să creşti este recomandat.