| BMario19 a întrebat:

Dupa ce as putea sa ma ghidez pentru a sti cate g de whey protein ar trebui sa iau inainte de antrenament?

2 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Dupa cate grame consumi zilnic din alimentatie.

Sa zicem ca tu vrei sa ai 2 gr/kg-corp zilnic. Daca ai 90 kg, inseamna 180 kg. Daca din alimentatie consumi 160 => trebuie sa mai iei cam 20 de grame din proteina din zer (whey = zer, in engleza).

| Apokales a răspuns:

Dupa cate grame de faina incape intr-o lingurita sau o lingura, astfel incat sa ai un reper, ceva ce se apropie aproximativ de necesarul tau.