| Bam64 a întrebat:

Mi-am luat acum recent ULTRA PREMIUM WHEY BUILD și per portie conține 24g protein; 4g glutamine; 5. 5gBCAA’S; 10mln probiotics.Plus pe lângă asta mai iau câte 3 pastile de omega 3 pe zi și 5g creatina.Intrebarea mea este de cate ori ar trebui sa beau din acel Whey? Cate cupe pe zi, daca o cupa are 50g?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Ok, deci ai nevoie de aproximativ 160 gr de proteine/zi (2gr/kg-corp).

Cum aproape ii asiguri din alimentatie, nu vad de ce ai dat banii pe suplimente. Excesul NU o sa te ajute sa cresti mai repede, ci o sa fie eliminat la wc.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cosmin are dreptate, alea se vor pierde prin urina

| Cosmin86 a răspuns:

Cate proteine iti iei zilnic din alimentatie si ce greutate ai?

| Bam64 explică (pentru Cosmin86):

Am 79kg și pe zi, din alimentație iau 80-150g proteine

| Cosmin86 a răspuns (pentru Bam64):

Ok, deci ai nevoie de aproximativ 160 gr de proteine/zi (2gr/kg-corp).

Cum aproape ii asiguri din alimentatie, nu vad de ce ai dat banii pe suplimente. Excesul NU o sa te ajute sa cresti mai repede, ci o sa fie eliminat la wc.