| DiandraJo a întrebat:

Ce as putea lua pentru a-mi veni ciclul?
Sunt în a 10 a zi de întârziere și au trecut 2 luni de când nu am mai avut contact sexual. Iar de atunci am avut cicluri normale.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu trebuie să iei nimic. Nu e mare lucru dacă te sare o lună dar dacă deja ajungi la 2 luni fără să-ți vină du-te la ginecolog

| DiandraJo explică (pentru Adry05):

Ma sperie ideea ca nu mi mai veni iar
Am mai avut probleme înainte de începerea vieții sexuale, caz în care nu mi-a venit 7 luni. As vrea sa optez pentru ceva natural.

| christine99 a răspuns:

Nu poti lua nimic ca sa iti vina, se intampla natural, pastilele anti-conceptionale pot sa-ti intarzie ciclul.

| DiandraJo explică (pentru christine99):

Ma refer la ceva natural
Momentan iau coada șoricelului, m-a ajutat în unele luni.

| stefan1993ful a răspuns:

Păi e simplu ne întâlnim...si te ajut sa iti vină chiar si două. fără supărare.dar vreau si fundă! Sunt Drăguț!

| DiandraJo explică (pentru stefan1993ful):

N ai treaba în alta parte?

| stefan1993ful a răspuns (pentru DiandraJo):

Nu ..nu am prieteni dragă!