| Mira9 a întrebat:

Ce contine "orgasmul" femeii? Ma refer din ce este facut acel lichid si ce organ se ocupa cu procesul de "facere" al acestuia?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

E ca șaorma, cu detoatelaughing

| doctorandus a răspuns:

Orgasmul femeii nu presupune ej. feminina. In rest se gasesc informatii pe http://en.wikipedia.org/wiki/Female_ejaculation

| Mira9 explică (pentru doctorandus):

Nu ma refer la squirt

| minrest a răspuns:

Orgasmul nu este un lichid; este o stare de placere intensa, eliberarea de tensiunea sexuala acumulata in timpul actului sexual si ca semne insotitoare as mentiona contractiile. Mi-am dat seama despre ce intrebi totusi; lubrefiantul natural al femeii este compus in special din apa, si e produs de gladele Bartolin, care se afla sub pielea vulvei, nu departe de intrarea in vagin.

| Donsavas a răspuns:

Orgasmul se produce in creier.