| anonim_4396 a întrebat:

Ce este in partea stanga a abdomenului langa buric? si daca acolo se unfla un pic si se face ca un deal ce o fi?
funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| alem a răspuns:

E splina si s-ar putea sa fie marita. DOCTOR!

| anonim_4396 explică (pentru alem):

Nu, nu e splina ptc aia este localizata sub coasta deci nu localizarea la mine unde este umflat si ma doare este langa buric pe partea stanga... dar oricum trebuie sa ma duc la doctor, eu am pus intrebarea asta ca sa ma mai linistsc pana miercuri ca atunci ma voi duce la doctor ptc acum este in vacanta de pastewinking oricum mersi de rasp:*

| alem a răspuns (pentru anonim_4396):

Aha. am inteles. credeam ca nu te doare exact langa buric. si cel mai apropiat organ era splina. Imi pare rau ca nu am putut fi de folos sad Sper sa te faci bine :*

| anonim_4396 explică (pentru alem):

Mersi si te pup dulce:*

| PaulaJy a răspuns:

Pai acolo este partea cu colonul, daca esti fata si ai menstruatie nu trebuie sa umbli fara sosete sau papuci prin casa sau cand ti se pare foarte cald afara sa nu porti bluza foarte ridicata, adica cu spatele gol[mijlocul]. asa ma durea si pe mine.cand ai menstruatie trebuie sa fi foarte atenta, pentru ca in aceste momente corpul tau are o sensibilitate marita. sper ca te.am ajutat. respecta tot ce ti.am zis eu si vei ramane sanatos/sanatoasa. funda?

| anonim_4396 explică (pentru PaulaJy):

Da sunt fata, si stiu toae astea dar nu cred ca problema ar fi asta eu m-as gandi la un organ al corpului deoarece dupa ce mananc m-i se umfla acolo si ma doare si este localizat in stanga langa buric chiar deci nu cred ca are dea face cu durerile menstruale, poate prima parte este buna : colonul s-ar putea sa fiethinking dar oricum mersi pentru raspuns:*

| PaulaJy a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ai pentru ce!

| Geo_George_1999_ftY1 a răspuns:

Buna, imi poti spune si mie ce ai avut ca si eu am aceleasi simptome