| anonim_4396 a întrebat:

Ce exercitii pe care le pot face acasa sunt bune pentru patratele? Dar pentru peipt? Cand se pot observa rezultatele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Incep dupa ce faci febra si ti se par mai mari (din cauza acidului lactic acumulat in zona respectiva), iar rezultatele reale apar dupa cateva saptamani, luni, ani. Treptat.
PS: Pentru a fi vizibili muschii drepti abdominali (asa-zisele patratele) trebuie sa ai un procent de grasime foarte scazut. Mai intai slabeste, ele oricum vor fi vizibile.
PS2: Incearca exercitiile acestea, sunt foarte bune, mai ales daca nu ai acces la o sala de forta: https://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474&t=413s

| aXy99 a răspuns:

Pentru piept ar trebui sa te duci la o sala de forta, sa mananci multe calorii (dar mancare sanatoasa, vezi sa ai un numar mare de proteine la fiecare masa) si sa incerci acest program: https://www.youtube.com/watch?v=WwYkzSUiab8

Daca nu poti, fa flotari, dar nu vor fi prea eficiente.