| DyaDidy06 a întrebat:

Ce inseamna APP la stare de sanatate? (de exemplu: APT )

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| bula2014 a răspuns:

Nu stiu sigur dar cred ca AproaPe Perfect

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

APP inseamna antecedente personale patologice. APT nu exista, in schimb exista APF, adica antecedente personale fiziologice.

| DyaDidy06 explică (pentru Brigaela):

APT in sensul de apt/inapt

| Brigaela a răspuns (pentru DyaDidy06):

Apt in sensul dat de tine nu se scrie doar cu majuscule. Atunci cand scrii un cuvant doar cu majuscule vrei sa indici ca este un acronim