| DavidutzAgache694 a întrebat:

Ce înseamnă atunci când îmi frec pielea și mi se ia de pe mine ceva combinat cu piele și verde? Mama mi-a spus ca e piele moarta dar eu cred ca e murdăria de pe mine.Ma spăl des și nu înțeleg ce am

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns:

Mama are dreptate.
Schimbi pielea. Amestecul acela de culori este datorat poluării asteia in care ne aflam.
Si cu cat te speli mai des cu atat se va descuama mai tare.
Dar stiu cum este...nu putem sta asa.
happy

| LaviniuA a răspuns:

Tu nu prea esti sanatos asa cred. N-am auzit in viata mea de oameni cu piele verde. Poate mergi la un doctor sa se mire si el.