| AvakinAndrei a întrebat:

Ce parere aveti de persoanele alea care pe social media sunt foarte frumoase, iar in realitate sunt ultimele urate..Mai ales de cei care sufera de frumusete

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Eu nu am o parere buna, insa doamna aceasta are o parere pertinenta referitor la filtratele de pe net :

https://youtu.be/K_SC9S25CjA?feature=shared&t=18

| Violleta2022 a răspuns:

Sunt aplicatii si filtre speciale care iti transforma fata si corpul de pari foarte frumoasa, de aceea vezi diferente imense intre ce se posteaza online si cum arata acea persoana, in realitate.
Incerca sa traiesti o viata reala, printre oamneii adevarati, in viata de pe strada, d ela scoala sau munca, in familie, printer prieteni si colegi si sa lasi online, ca-i pierdere inutila de vreme, fiind numai minciuna si chestii false, ireale.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nici nu ma astept la altceva de la frumusetile de influenceri... atat timp cat existe filtre pentru poze clar totul e fake.

| J0B0MAT a răspuns:

Bine că se simt frumoase măcar acolo.

| carevaescu a răspuns:

Este un fenomen care va continua atâta timp cât există o audiență pentru asemenea content.
Atunci când renunți la ideea că acele fotografii sau filmulețe sunt reprezentative realității, ai posibilitatea să le apreciezi ca un soi de artă vulgară.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe social media totul este superficial și îi ajută pe cei care nu au făcut nimic cu viața lor sa se simtă importanți! Eu nu am Tik Tok, Instagram, Snap Chat și nici Twitter! Am doar Facebook de pe care întru foarte rar! Îmi trăiesc viața!

| Miruna333 a răspuns:

Dar ce parere ai de persoanele care judeca alte persoane? Eu nu prea buna

| Celestina003 a răspuns:

La adolescenți, nici o părere, trăiesc pe internet ( si asta e rău), pentru că in lume dacă nu esti frumos, și popular, nimeni nu da 2 bani pe tine!

Răspuns utilizator avertizat
| CatenaccioStyle a răspuns:

Traiasca machiajele profesionale si filtrele laughing). Am invatat o lectie importanta in anii pe care i-am trait si anume: sa nu ai incredere in oamenii si masinile de pe net, nu-s ceea ce par in realitate.

| vodka020202020 a răspuns:

Eh, fiecare are partea sa de complexități. Uneori, oamenii se ascund în spatele filtrelor și pozelor pentru a compensa anumite nesiguranțe. E important să nu judecăm prea aspru și să încercăm să înțelegem mai mult decât aparențele.