| Anonim0030 a întrebat:

Ce parere aveti despre intermiten fasting.Si cum il pot practica pentru a slabi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Sportul reduce stresul care, de cele mai multe ori, ne face sa mâncăm mult si nesanatos. Sportul elibereaza hormonii fericirii care sunt produși atunci când mâncăm. Sportul poate inlocui mancatul compulsiv.

| Apokales a răspuns:

Din propria experienta consider ca este bun, aducand urmatoarele avantaje:
- poti sa iti controlezi mai bine meniul, avand o perioada scurta in care ai voie sa mananci
- iti ascute vointa, disciplina
- reduce pofta pentru zahar
In rest nu este ceva miraculos, adeptii de pe Youtube il folosesc ca pe un stil de viata pentru a se promova pe ei si produsele lor adesea.

| Speranta12 a răspuns:

Nu este sanatos pentru corp.

| Paula2018 a răspuns:

Iti recomand sa il urmaresti pe Youtube pe Andu Preda. Are multe video-uri unde explica pana la cele mai mici detalii stilul asta de viata.