| andreeeeea a întrebat:

Ce pastile de slabit imi recomandati?
Care sunt cele mai eficiente dar si cele mai ieftine?big grin
Mersi*:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Îți recomand cu toată încrederea o alimentație sănătoasă cu puține calorii dar care să asigure minimul necesar de nutrienți pentru buna funcționare a organismului și mișcare fizică zilnică pentru a arde caloriile (și plimbarea de 30 minute în ritm alert se pune, dansul, etc.).
Cheia controlului greutății constă în a învăța să mănânci.
Pastilele au efect doar pe perioada administrării (dar nu este garantată nici asta) și la oprirea lor te vei îngrășa chiar dublu.
Deci ce alegi?
Pastilele nu le iei decât după ce ai fost văzută de medicul de familie, endocrinolog și nutriționist!
Pa, pa.

| baru a răspuns:

Sall. Fara pastile. Totul natural, si sport cat mai mult. De preferat coarda si bazin. Pa!

| vlad_4846 a răspuns:

Sibutramina lui mutu dar nu se mai gaseste...

| Tropkilla a răspuns:

Imi pare rau, dar nu iti pot recomanda pastile, iti recomand sa faci sport si sa tii cura de slabire.

| c0ol a răspuns:

Cea mai buna si cea mai ieftina pastila pentru slabit este sportul. Lasa pastilele ca nu fac bine.

| SmileFreedom a răspuns:

Eu nu iti recomand pastile de slabit.E mai bine sa slabesti treptat si o sa ai rezultate mult mai bune.Nu sti ce substante sunt in pastilele alea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cauza lor te poti alege cu anorexie si boli de stomac/ ficat. Daca vrei sa slabesti, alege varianta practica : sportul si mancatul sanatos. Atentie! Mancatul sanatos nu inseamna diete care te fac sa nu mananci si sa lesini pe strada. Carnea nu trebuie scoasa din pranz si cina! Iti urez succes si ai mare grija de tine. :*:*:*

| ġคвÿ a răspuns:

Fa sport si o sa slabesti imediat. tongue Succes! laughing