| nothing200 a întrebat:

Ce pastile (fara prescriptie medicala) pot lua pentru a capata curaj, pentru a gandi mai pozitiv?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Ehe, daca ar exista asa ceva, toata lumea ar fi fericita.

| doctorandus a răspuns:

Niciuna, evită suplimentele, ele sunt escrocherie medicală.

| Nirvanaaa a răspuns:

Nu prea merge cu pastile. Eventual magneziu (nu cu complex de B-uri) - asta ne-au mai recomandat unii profesori in sesiune (ei fiind doctori). Deci poți încerca asta in perioadele stresante, de ajuta sa te concentrezi mai bine - așa poate vei deveni mai sigur pe tine și vei prinde curaj. Alte pastile miracol nu recomand ca sunt placebo curat.

| doctorandus a răspuns (pentru Nirvanaaa):

Dap, marea majoritate a profesorilor universitari sunt doctori. Dar nu medici.

| Nirvanaaa a răspuns (pentru doctorandus):

Atunci trebuia sa specific medici, scuze, greșeala mea happy.