| chazz a întrebat:

Ce pastile imi recomandati pentru a adormii repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
18 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Pastile nu poti lua de capul tau, fa o baie si bea un ceai de tei

| kessu a răspuns:

Lasa pastilele, bea un ceai sau munceste sa vezi cum te i-a somnullaughing

| VladGH a răspuns:

Dar ce ai imbatrinit? Munca fizica iti trebuie laughing

| karsivan a răspuns:

Mult sport si fara acele bauturi cola

| AlinaOneDirection a răspuns:

Incearca ceai pentru un somn linistit.

| july00 a răspuns:

In primul rand cati ani ai?

| chazz explică (pentru july00):

| VladGH a răspuns (pentru chazz):

Ma! ai 15 ani si il cauti pe dracu cu pastilele astea? laughing Tu ai energie ca trebuie folosita la ceva.

| chazz explică (pentru VladGH):

Nu il caut pe "dracu", adorm foarte greu in 2-3 ore, uneori chiar 4 straight face.

| VladGH a răspuns (pentru chazz):

Pai nu te culca odata cu gainile, spune la ce ora te duci la culcare?

| chazz explică (pentru VladGH):

Depinde,la 10, la 3, la 12 cand imi este somn.Problema este ca pun capul pe perna sunt obosit insa nu reusesc sa adorm.

| VladGH a răspuns (pentru chazz):

Stiu e foarte chinuitor, am patit si eu cind eram de virsta ta, dar asta faptului numai cind ma gindeam la ceva sau cind dormeam ziua. Incearca sa te obosesti cit mai mult fizic, cel tirziu sa maninci la ora 6 asa se recomanda. Fa-ti un regim, de exemplu daca te trezesti la 7 dimineata trebuie sa te culci la 10. Omul trebuie sa doarma cel putin 8 ore si cel mult 10.

| BogdanLuca a răspuns:

Ce varsta ai? Aceste pastile nu sunt recomandate pentru tineri pentru ca provoaca dependenta! Bea si tu o cana cu lapte cald!

| DoctorChucky a răspuns:

Stii ceva, aceste pastile sunt foarte nesanatoase! Eu am cateva metode:
1 Bei un pahar cu lapte (ca pe apa)
2Faci in timpul zilei mult efort mai ales intre orele 5-6:30 ( un fotbal ceva)

| Star4You a răspuns:

Inovane sau dormicum.

| Acoco a răspuns:

Depinde si de orele tale de somn. Nu te lua dupa ce spune lumea. Asculta sfaturile unui specialist (medic) sau te poti interesa la farmacie. :*

| Dulcik_Denisa_1994 a răspuns:

Fa un dus inainte de a te baga in pat, cand esti in pat stai cu o lumina slaba si, eventual, o carte buna...in timpul asta bea un ceai sau un lapte caldut. Somn usor