| irinamostoghiu a întrebat:

Ce pastile pot sa iau ca sa nu ma mai doara burta de la menstruatie

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Doub a răspuns:

Nurofen pentru dureri sau no-spa.

| irinamostoghiu explică (pentru Doub):

Mersi mult

| Doub a răspuns (pentru irinamostoghiu):

Nu ai pentru ce. Daca iti e foarte rau stai in pat linistita si la caldurica. Ai putea sa-ti faci si un ceai.

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| XxBlueRosexX a răspuns:

Nurofen forte, nureofen express forte, aulin, ibuprofen sau mai sunt ceva pliculete gen aulin le-am gasit intamplator la farmacie se numesc voltadvance si sunt foarte foarte bune, le dizolvi in jumate de pahar cu apa si in 10 15 minute iti trece durerea si timp de 8 9 ore nu mai ai probleme, are gust cam nasol dar te inveti pana la urma.

| LoredanaTM a răspuns:

Iti recomand sa citesti ghidul menstruatiei creat de cei de la Chilotis.
https://chilotis.com/