| bossandrei a întrebat:

Ce patesti daca fumezi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ioanaKevlar a răspuns:

Stii de ce fumatorii incearca sa se lase de fumat dupa ani de zile? Nu pentru ca le e frica de cancer sau de alte afectiuni medicale. Ci pentru ca fumatul este un viciu mult prea costisitor. Poate nu simti asta la inceput, cand fumezi ocazional, dar dupa o vreme se simte al naibii. Asta ar trebui sa te ingrijoreze. Ca s-ar putea sa ajungi sa dai cam o jumatate de chirie numai pe tigari.

9 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Cheltuială de bani... straight face

| Fatamuntilor a răspuns:

O gaura imensa in buget
Sanatatea ta e in pericol...nu toti reactioneaza la fel!

| J0B0MAT a răspuns:

Te imbolnavesti si mori.

| Felys a răspuns:

Nimic,si asa suntem prea multi pe planeta, da- i inainte cu tupeu, tie nu ti se poate intampla nimic ca doar esti mare si tare

| untu a răspuns:

Te imbolnavesti grav si poti sa mori mai repede de cancer la plamani! Mai ales ca afecteaza toate organele interne!

| Muwz a răspuns:

Cancer pulmonar.

| Akihito a răspuns:

Pe langa ce s-a mai spus deja, ingalbenirea dintilor, pari mai invarsta, tusea (fumatorului).

| GeorgeHilgard a răspuns:

-apare o gaura mare in buget
-ti se ingalbenesc dintii
-faci cancer si mori
-tusesti
-in timp, plamanii devin ca un burete
-poate aparea tuse cu sange, urmare a iritatiilor pulmonare
-culoarea pielii va deveni palida
-nu vei trai mai mult de 50-60 de ani.

Din pacate, acestea sunt cele mai putine dintre consecinte.Mai pot aparea boli grave, care te fac neom pe viata!

| ilove5sos a răspuns:

In primul rand iti strici plamani, in al doilea rand exista riscul ca peste ani sa faci cancer, in al treilea rand este posibil sa nu te mai poti lasa, si nu este sanatos nici pentru cei din jur mai ales daca sunt minori, pentru ca ei nu au plamani inca dezvoltati. Sper ca ti-am fost de ajutor.