| anonim_4396 a întrebat:

Ce pot sa fac ca parintii mei sa se lase de baut fara pastile si fara sa stie ei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| deny2013 a răspuns:

Vorbeste cu ei si poate vei rezolva ceva.

| Madrill a răspuns:

Fa-le farmece.
De tutun si alcool te lasi numai daca esti determinat s-o faci. Toata treaba e de la creier. Da tu iti impui sa te renunti la vici atunci sigur vei reusi. Daca iti spui ca nu poti ca bla bla, nici o sansa. Unele chestii mai tin si de autosugestie sa stii.

| miry2013 a răspuns (pentru Madrill):

Scuze dar nu am inteles

| Madrill a răspuns (pentru miry2013):

Vreau sa spun ca la tutun si alcool cu greu se poate renunta. In mare parte depinde de persoana in cauza(adica parintii tai), depinde numai de ei daca vor renunta sau nu la acest viciu. Nu cred ca tu ai putea face ceva in privinta asta.

| voineapaula a răspuns:

Pai poti sa vorbesti cu ei si sa ii le spui ca daca te iubesc asa mult sa se lase.

| Sk_Bogdan_1997 a răspuns:

Nu ai ce sa faci decat sa vorbesti cu ei!