| frum a întrebat:

Ce sa fac sa nu ma mai tot gandesc la mancare? Ma plang mereu ca sunt GRASA dar in jurul meu am ba o coaja, ba un ambalaj, ba o cana. Deja ma gandesc ce o sa mananc la amiaza si seara si e doar 10 dimineata. Ce se fac sa nu mai imi stea capul doar la MANCARE! rolling on the floor Serios.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Treci la regim de mancare "PALEO", timp de un an de zile. happy
Samante, fructe, legume crude, apa etc. Nimic de origine animala, preferabil nici fiarta sau prajita.
La o mancare nu consumi mai mult decat iti incape intr-o palma, dar maxim de 3 ori pe zi.

Dupa un an de astfel de regim vei fi mai slabita cu siguranta si plina de vitamina, agera.

| danbnz a răspuns:

Gandeste-te la sexwinking

| Donsavas a răspuns:

Este o problema psihică. Mergi la un psihiatru!

| Bizon95 a răspuns:

Poti sa mananci continuu CATE LEGUME VREI pentru ca NU ingrasa... DELOC
atat timp cat sunt legume si nu leguminoase
legume: ceapa, varza, castraveti, ardei, etc.
leguminoase: fasole, linte, mazare, porumb, etc.

eventual fructe care NU sunt dulci - rosii (mai noi sunt categorisite ca fructe), lamai, grapefruit, etc.

iar daca vrei sa slabesti, mananci leguminoase la mesele principale si cat mai putin din surse animale (lapte, oua, carne, etc.)

| FreddieM a răspuns:

Incearca metoda asta (probata de mine). Taie doua mere in patru.Cand simti nevoia sa bagi ceva in gura, ia un sfert de mar, papa-l si bea o cana cu apa. Senzatia de foame dispare imediat, vezi poate functioneaza. Succes

| Liviu a răspuns (pentru FreddieM):

Cred ca ea ia un pepene dala mare, si il crapa 4 laughing

| frum explică (pentru Liviu):

Ce te face sa crezi asta dragul meu? :-)

| frum explică (pentru frum):

Pentru FREDDIEM era intrebarea

| Liviu a răspuns (pentru frum):

Eh,si eu am fost gras, inca mai sunt, mancatu pentru mine era un sport, acum incepe sa fie iar un sport.E foarte greu de slabit, vezi ca ti-am trimis un mesaj privat.

| frum explică (pentru Liviu):

V-am raspuns si la mesajul in privat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa ti o degetica si trece

| Raducons a răspuns:

Cand stai acasa asa se intampla,trebuie sa mai iesi in oras sau la munca undeva alttfel tot mananci, bei cafea, paine cu una si cualta, Azi sunt acasa si am mancat de doua ori deja, cand merg la munca mananc un corn si nu imi e foameaproape deloc toata ziua

| Marbea a răspuns:

Pentru ca nu ai altceva de facut, atunci cand tii creierul ocupat el nu se mai gandeste la mancare. Si nu mai tine mancare pe langa tine.
Cel mai bine cand ti-e foame mananca radacinoase-morcov, pastarnac, telina, in functie de ce-ti place, marul face foame ca e acid, si-ti reglezi si transiztul si te simti si satula. Acu sa nu mananci un kg, 1-2 morcovi, au si vitamina A.
De asemeni bea apa mai multa si nu lasa intre mese mai mult de 3 ore, manaca putin si des.