| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac sa nu mai fac bataturi la picioare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Poarta incaltaminte comoda, elastica, din materiale moi, nu rigide.

assiris
| assiris a răspuns:

Sa te incalti cu ceva comod nu cu ce este la moda.

| leluc a răspuns:

Poarta incaltaminte comoda, care sa nu jeneze nicaieri. Sa fie lejera si din piele moale. Daca esti femeie, evita pe cat posibil tocurile. Toate femeile care poarta tocuri des au bataturi.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Porti tocuri?

| juniper a răspuns:

Hmmm... pai pentru inceput daca porti tocuri renunta la ele sau cel putin ia pantofi cu tocuri foarte joase sau niste adidasi sau sandale(ideale vara), daca te dor si faci bataturi, atunci puneti picioarele intr-o cadita mica cu apa calda in fiecare zi(daca vrei pune si sapun, DACA vrei) si eu aveam probleme cu picioarele si simteam ca ma ard, apoi am vazut-o pe mama cum isi punea picioarele in apa si mi-am zis sa incerc si eu si merge chiar daca am 14 ani.

| loredanarotariu a răspuns:

Sa nu porti incaltaminte de proasta calitate - materiale sintetice, cusaturi grosolane, calapod prost. Nu iti cumpara incaltari de marime nepotrivita (cu o marime mai mica).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O incaltaminte adecvata, din materiale naturale si cu o forma comoda.hidrateaza in fiecare zi laba piciorului, orice tip de crema te poate ajuta.laba piciorului este una dintre partile corpului de care uitam sa avem grija