| Aihao19 a întrebat:

Ce sa iau sa imi dea energie? Voi ce luati/ce consumati pentru a avea energie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Cele cinci elemente...

| darrio2007 a răspuns:

Ti s-a raspuns o data. Te repeti?

| RAY a răspuns:

Cu toti avem energie, fara energie nu ai exista, carbo ofera o energie rapida care trebuie sa o folosesti rapid in caz contrar te ingrasi, cel mai rapid ofera coca cola sau un suc bogat in fructe, sucurile ingrasa cel mai rapid

| iAMVi a răspuns:

Fructe

Răspuns utilizator avertizat
| DonGiani a răspuns:

Ciocolata.

| Avaricum a răspuns:

Glucoza
Orice mancare iti da energie, dar dulciurile si glucoza pura se absorb foarte repede.
Sistemul nervos poti sa il stimulezi cu cafea, care iti da iluzia de energie (asta sau cocaina)
Bauturile energizabte sunt un fel de combinatie.

Tine minte ca orice exces duce la probleme (Diabet, obezitate etc). Daca vrei un truc de energie pe care sa il folosesti constant, cafeaua fara zahar este optiunea cu consecintele cele mai reduse.

| LilPeep a răspuns:

Legal nu cred ca gasesti o solutie, energizante, vitamine, astea sunt prafuri fara nici un efect.

| MariaShk1 a răspuns:

Mult sex

| Robirecalo3 a răspuns:

Bea cafea pe mine ma ajuta

| Amulyblind a răspuns:

Vitaminele care sa iti mentina sarurile in corp, chiar si Supradyn merge.