| SalubrisBoss a întrebat:

Ce se intampla daca bei bere cu medicamente si adaugi si sare? Vreau sa stiu daca sa ma risc sa incerc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Fancyuiop a răspuns:

Nu recomand așa cv, cunosc persoane care au fost luate cu ambulanța, tot din acest motiv. Acum asta stă și la alegerea ta.

| SalubrisBoss explică (pentru Fancyuiop):

Am ramas in spital din cauza asta, dar acum totul a trecut.

3 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

De ce ai vrea să încerci? Ce ai de câștigat de pe urma acestui experiment?
În cel mai fericit caz nu pățești nimic (deci la fel de bine puteai să nu încerci), iar în cel mai rău caz o să te simți nasol.

Este ca și cum ai juca la loto, dar cel mai mare câștig posibil ar fi suma pe care ai jucat-o.

| Random123456 a răspuns:

Nu amesteca alcoolul cu medicamentele, poate provoca reactii adverse.
Pont pe viitor: sa risc, "a risca" nu are forma de reflexivwinking