| anonim_4396 a întrebat:

Ce se intampla daca operatia sa infectat si curge puroi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Te duci la chirurg care va curata si va dezinfecta plaga si probabil iti va recomanda antibiotice.

soothe
| soothe a răspuns:

Organismul lupta cu infectia. Poate catiga sau poate nu. Daca te duci la medic sansele ca sa te faci bine cresc considerabil.

| fabiola a răspuns:

Urgent la medic!

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Mergi la doctor pentru dezinfectare, el va şti ce să faci cel mai probabil îţi va da antibiotice, dar nu le lua după capul tău... iar doctorul care ţi-a făcut operaţia ar putea fi acuzat de malpraxis, nu este admisibil să se întâmple aşa ceva.

| zuzi a răspuns:

Trebui sa ajungi urgent la medic...nu e de gluma cu astfel de probleme. sanatate