| GenRex a întrebat:

Ce siropuri pentru creștere în înălțime recomandați pe care sa le pot lua din farmacii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista siropuri si tratamente de crestere in inaltime!
Tu cresti conform mostenirii genetice de la parinti si mai poti sa-ti influentezi cresterea practicand intens un sport. Adica, inscrie-te la volei, handbal sau baschet si mergi la antrenamenete, ca sa-ti stimuleze cresterea.
Tu crezi ca, de era un sirop minune, mai era cineva scund pe pamantul asta?
Nu mai pune urechea la ce spun copilasii de aici, ca nu exista sirop sau tratamnet minune pentr cresterea in inaltime, exista doar multa munca, prin sport practicat intens, care poate stimula cresterea.

| GenRex explică (pentru Violleta2022):

Logic, doar din curiozitate, doar ca nici sporturile nu contribuie mult...

| Violleta2022 a răspuns (pentru GenRex):

Sporturile incepute la o varsta frageda, ajuta la stimularea cresterii inaltime, fiind dovedit medical!

| GenRex explică (pentru Violleta2022):

Da, și fiind eficiente pana la 15-16 ani. ☺️

| Violleta2022 a răspuns (pentru GenRex):

Sporturile sunt foarte eficiente in stimularea cresterii in inaltime, cand se incep pe la 12-13 ani si se practica intens pana la terminarea cresterii copilui, respectiv 16-17 la fete si 18-20 la baieti.

| GenRex explică (pentru Violleta2022):

Asta am avut și eu în vedere.

| Yurisa a răspuns:

Înălțimea nu va crește cu niște siropuri, depinde de vârstă. Dacă ești mai mic, sunt anumite vitamine care pot contribui la creșterea în înălțime, aceasta fiind genetică în mare parte. Recomand alimente bogate în calciu

| vigantolul a răspuns:

Buna! Chiar daca gasesti siropuri pentru crestere, sunt o pacaleala in mare parte. Si daca iei hormon de crestere, ca sa mai cresti(doar daca mai esti copil-adolescent) e cam riscant