| millar a întrebat:

Ce suplimente pentru slabit cunoastesti sau proteine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Proteinele nu sunt pentru slabit, ele sunt "caramizile" muschilor, ele sunt un fel de constructori de muschi si/sau mentinere a masei musculare in procesele de slabire impusa, alaturi de exercitii si dieta.
Deci nu cu suplimentele de proteina se slabeste ci prin alimentatie si sport, proteina va ajuta la mentinerea masei musculare sau la cresterea ei.

| millar explică (pentru Simpatic):

Stiu asta, cred ca trebuia sa formulez altfel intrebare.
Am inteles ca proteinele aduc un plus, daca mananci mai putin (ca sa ai deficit caloric) nu furnizezi destule vitamenie corpului tau si unele sunt importante in procesul de slabit.
Nu vreau sa pierd muschi.
Si am citi ca unele proteine pot sa dea gust bun.
Vreau suplimente si proteine care sa fie un plus in procesul de slabit, care sa imi furnizeze energia de care am nevoie.

| alina2k18 a răspuns:

Te referi sa inlocuiesti o masa cu un shake de proteine?
Eu mi-am luat asta dar la plicuri de 25g.
https://comenzi.farmaciatei.ro/......sa-p339588
Eu tin dieta Dukan, daca e deja 8 seara si nu sunt acasa si ajung pe la 22 si nu am chef de un iaurt 0, 1% de baut pe drum bag un plic de 25 grame in jumatate de sticla de apa.
Nu am facut asta des, s-a intamplat de 2 ori in 2 saptamani, in rest mananc meniul meu obisnuit.

| Paula2018 a răspuns:

Deficitul caloric happy

| ruben77 a răspuns:

Eu iti sugerez https://bit.ly/2Ynrsgr. Eu am slabit 20 de kg in 2 luni nu cu mare efort...nu am simtit nici un risc chiar si dupa ce nu le-am folosit ( a trecut aproape o luna de atunci). Sunt putin mai scumpe cei drept dar sincer isi merita toti bani.