| anonim_4396 a întrebat:

Ce tratament naturist s-ar potrivi pentru neoplasm bronhopulmonar drept operat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
mira
| mira a răspuns:

Sa nu iasa din cuvantul medicului.De obicei tratamentele naturiste nu sunt atestate medical, nici dietele nu au o baza stiintifica.Credeti ca s-ar mai cheltui atatia bani pentru cercetare daca bolile grave s-ar vindeca rapid cu vreo trei buruieni combinate de un individ care n-a vazut in viata lui macar un microscop? Se speculeaza masiv situatia disperata a unor bolnavi.Este bine ca operatia a fost posibila.Sanatate! Mira

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Orice buruieni, ceaiuri si tincturi ar lua, un bolnav cu acest diagnostic trebuie sa nu intrerupa tratamentul oncologic recomandat.

Bula
| Bula a răspuns:

Daca este eliminat neoplasmul, complet, este f. bun aerul sarat (la mare, in saline), precum si aerul de munte (intre brazi) sub 1500 m.
Dar trebuie intrebat de medic, daca aproba.