| DonMoldo a întrebat:

Ceva sfaturi sa ma ingrasi am 65 de kg si 1.78 mananc mult pe fiecare zi dar nu se pune nimic pe mine doar la burta ma ingras (ceva alimente).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Ai putea detalia despre ce inseamna ca mananci mult? Mananci predominant mancare gatita acasa, sau chestii cumparate si prostioare, snacks?

| DonMoldo explică (pentru dullcat):

Cumparate in general fast food.

| dullcat a răspuns (pentru DonMoldo):

Fast food-ul nu are nimic nutritional care sa fie benefic pentru tine.Deci vei obtine numai grasime si carbohidrati care dauneaza pe termen lung. Daca vrei grasimi bune, sanatoase, consuma peste, fructe oleaginoase, uleiui de masline, cocos, seminte, etc etc. Plus, trebuie sa mananci si proteine. Puiul si vita de fast food sunt maidegraba pline de aditivi si conservanti decat de proteine. Cred ca e mai intelept sa mananci acasa ceva bun si sanatos, si daca pui in greutate bine, daca nu aia e, nu sa te ingrasi prosteste cu mancare nesanatoasa. In acest mod consumi si banii inutil.

Din punctul meu de vedere ar trebui sa cauti sa pui masa musculara la sala, daca vrei sa-ti imbunatatesti aspectul, nu sa te ingrasi in mod nesanatos.

| relian a răspuns:

Esti deja gras laughing chiar tu o spui, doar la burta te ingrasi, deci aia este grasime, deja esti gras.
Poate tu doresti altceva, sa pui masa musculara, nu grasime.
Grasimea prima data se pune pe la mijloc, e si normal, mijlocul nu il prea folosim asa intens, apoi urmeaza pe spate, la miini si picioare nu o sa ai grasime.
Stai asa ca esti bine, nu ai spus citi ani ai.

| tedi23ptv a răspuns:

Fa si tu o flotare