| SkivoRo000 a întrebat:

Cica am urticarie, dar nu am blande asa cum citisem pe net, doar niste vinisoare pe burta rosii mici, ba apar ba dispar, oare sa fie altceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poate sa fie inceput de urticarie. Ai vaccin facut asa ca nu ai probleme, o sa revina dupa un timp faci alt vaccin. Nu e boala tratabila dar se amelioreaza cu vaccin care rezista 1-2 ani

| SkivoRo000 explică (pentru mgtow):

Am facut 5 injectii de dexametazona

| mgtow a răspuns (pentru SkivoRo000):

Mie imi ajunge 1, nu-i bine sa fi dependent de vaccin. Ma tine 1-2 ani pana reapar mancarimile si merg din nou la doc pentru reinjectare

| SkivoRo000 explică (pentru mgtow):

Nu stiu. Dar nu cred ca e urticarie oricum. O sa mai merg la doctor dupa autoizolare sa vad

| Stropdeploaie a răspuns:

Ceva probleme cu greutatatea? Adica te ai ingrasat sau ai slabit brusc?

| SkivoRo000 explică (pentru Stropdeploaie):

Nu am vergeturi...
Sunt niste linii rosii, micute, apar dispar, nu ma mananca. Nu am galme nu nimic. Am facut injectii pastile, degeaba