| MonStruLeț12 a întrebat:

Cine imi da si mie multe sfaturi folositoare despre cum as putea scapa de tristete si depresie? pls

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BellaKiოNana a răspuns:

Asculta ceva muzica vesela care iti ridica dispo
iesi cu prietenele la o plimbare
invita o prietena la tine si distrativa impreuna
incearca sa vb cit mai mult cu cineva

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Uita-te la documentarul legat de legea atractiei apoi vei invata misterul succesului.

| Georgyyyyyyy a răspuns:

Buna. ocupati timpu cu ceva sa iesi cu prieteni etc si imi ales sa fii INDIFERENTA asta conteaza cel mai mult

| eluboy13 a răspuns:

Monstrulet, de ce esti deprimata?sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asculta piesa asta... poate te ajuta:D

http://www.youtube.com/watch?v=BQaM5KhndhI

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar ce ai patit frumoaso de esti in depresie? Ai aflat ca nu te iubeste Mickey Mouse? Sau nu te lasa mami sa stai afara mai mult de 10 seara?
Nici nu sti ce e aia depresie dar folosesti cuvantul. Mergi pe afara, joaca-te cu papusile, alearga, da-te cu rolele, asculta muzica si danseaza nu sta ca un couch potato toata ziua la calculator si sa vezi cum te inveselesti

| Uoana a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca nu stii ce inseamna sa treci printr'o depresie, si dai raspunsuri de cacat...mai bine te-ai abtine, nu crezi, m'?

| Kyrie a răspuns:

Afunde-te mai tare, plangi de vreo 5 ori si-ti trece big grin

| Kyrie a răspuns:

Ce glumeti laughing

| Uoana a răspuns:

Melodiile ''vesele'' nu te ajuta cu nimic, crede-ma, stiu cum e...bine,poate pe moment te simti mai bine, insa apoi iti revin starile alea oribile ( asta daca e vorba de depresie, nu tristete, depresia e mult mai mult). Daca ai depresie, eu zic sa nu stai asa, mergi la un psiholog... e o modalitate buna de a te descarca, iar sfaturile te vor ajuta foarte mult si treptat o sa-ti revii.

| XDeiutzaX a răspuns:

Descarca-te pe prietenii adevarati si daca nu vb cu D-zeu(mereu merge)poti si sa asculti muzica energizanta

| roby23 a răspuns:

Apropie-te de Dumnezeu, cel mai sigur!

| qawsed a răspuns:

Depresia e foarte nasoala..asta stiu din experienta...eu sincera sa fiu am trecut cam dreu de ea... poti sa nu mai asculti melodii triste, axeaza'te pe cele mai noi si vesele, daca nu ai vreo eprsoana foarte apropiata poti sa scrii te un caiet tot ce ai pe suflet si sa'i dai foc sau sa faci ceva prin care sa reiasa faptul ca vrei sa treci de acea perioada si incearca sa razi cat mai mult, uita'te la comedii.succes

smile, life is great

| NarcisăNarcisă20000 a răspuns:

Păi, când ești supărată gândește-te că nimic și nimeni nu te poate întrista, totul a trecut, iar acum nu mai este. Nu te mai supăra pentru că nu-ți ajută cu nimic. Ba chiar iți faci mai rău... poți cauta pe Internet niște statusuri haioase, sună pe cineva drag ție, uită-te la un film... Sper că te-am ajutat.