| Alexandra_4329 a întrebat:

Cine stie cat e salarul unui Medic Chrurg sau a unei Asistente Medicale, lucrand in domeniul public in Romania?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Eu stiu, dar nu pot sa spun, mi-e rusine. Atat de rusine incat am ajuns sa recomand tinerilor sa nu aleaga o scoala postliceala sanitara. Nu merita, decat daca isi doresc cu adevarat sa ajute oamenii!

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Un chirurg debutant (rezidentul anul I) are un salariu de cam 700-730 de lei. O asistenta debutanta in jur de 550 de lei.

| alexxx a răspuns:

Traim in romania...nu e prea mare, eu te-as sfatui sa mergi de ex:in america, spania, italya, mare britanie, iti garantez ca salariul este de 2, 3 ori mai mare

| Alexandra_4329 explică:

Stiu ca e mic... de asta ma gandesc sa dau in strainatate. m-as gandi la Asistenta medicala. dar totusi spune-mi happy. da-mi un mesaj casa nu

| Alexandra_4329 explică:

Bataie de joc. prost sa fii sa lucrezi in domeniul medical public in Romania.
sincer. ma tem ca peste cativa ani vom fi desfiintati ca tara.