| anonim_4396 a întrebat:

Cred că am intestin iritabil deoarece am mancat un kg de rosii și cam jumătate de litru de lapte și sunt deranjat la stomac.Sa fie din cauza că în urma cu o zi am mancat o pungă de aripi de curcan pe care scria 1.4 kg?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Lapte cu rosii este diaree curata. Nu are treaba intestinul iritabil. Desi nu cred ca ai mancat atat, inclusiv aripile de curcan. Vrei sa fii bagat in seama.

| SilentRain a răspuns:

Combinați de lapte și roși ți-au stricat stomacul
Încerca să mănânci orez fiert cu morco și ceai de mentă fara zahăr

| anonim_4396 explică (pentru SilentRain):

De ce nu scrii cu doi de i, vrei sa îl chem pe sierra

| SilentRain a răspuns (pentru anonim_4396):

Pale lau, o mai comit și eu sad
Te log sa nu o chemii mă face să sufăr sad