| KingJulien a întrebat:

Poate sa imi spuna cineva de ce ma ustura ochii si imi lacrimeaza (ba chiar am si mancarimi cateodata) atunci cand citesc, stau la pc (in special la pc patesc asta des) sau la tv? e posibil sa am nevoie de ochelari?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Florennce a răspuns:

E posibil. Insa poti avea si o sensibilitate mai mare doar. Oricum, mai mult ca sigur, ai o sensibilitate. Incearca niste picaturi de ochi insa n-ar fi exclusa nici varianta sa mergi la un medic oftalmolog mai ales daca te doare si capul in partea frontala.Sanatate!

Răspuns utilizator avertizat
| lpavel a răspuns:

Petreci prea mult timp la PC! Stiu pe cineva care era asa ca tine, acum numai poate sa stea la pc fara ochelari de vedere sad Asa ca ai grija!

| KingJulien explică (pentru lpavel):

Nu petrec mult timp la PC in jur de o ora sau doa pe zi cateodata deloc happy

| lpavel a răspuns:

Vezi ca exista la farmacie picaturi pentru ochi, incearca aia daca nu iti trece, cosultate cu un doctor ca de nu vei avea probleme mai mari!

| aveam14ani a răspuns:

E posibil.Prea mult pc cred. poate fii de ajuns si 1 ora. asta depinde de ochii tai. happy

Răspuns utilizator avertizat
| Liiidiaaa a răspuns:

Buna poti sta la pc sau la tv dar incearca sa nu stai chiar asa apruape si mai rar o sa te ajute crede-ma ca si mie mi s-a intamplat si mi-a trecut (FUNDA)?