| anonim_4396 a întrebat:

Cred ca m-a luat raceala..am niste frisoane urate.Simt o presiune in cap dar nu ma doare..nici pastile nu pot sa inghit din cauza durerii din gat.Ce recomandati sa ma lase durerea de gat? Inafara de strepsils si ceai ca am luat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ilovedinero a răspuns:

Albastru de metil, si mai sunt anumite spray-uri pentru gat la farmacie. Miere si propolis ajuta foarte mult caci are un efect calmant si ajuta foarte mult sa tusesti, in momentul in care te jeneaza am observat oameni care isi dreg vocea insa asta deranjeaza foarte tare corzile vocale.De preferat este sa bei apa sau sa tusesti

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ceai călduț cu multa miere

Răspuns utilizator avertizat
| Smellslikecarotss328 a răspuns:

Este un spray foarte bun cu argint coloidal de la Dacia plant