| Maria9Maria a întrebat:

Credeti ca "Anexita" poate avea urmari grave mai tarziu daca aceata nu este trata la timp?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, are. Din pacate, multe fete o ignora, parandu-li-se doar "o raceala". Ginecologii spun ca o anexita incorect sau incomplet tratata este principala cauza de probleme de fertilitate la femei (infunda trompele).

Abh
| Abh a răspuns:

In momentul in care femeia doreste sa ramana gravida si nu poate, realizeaza unde au dus anexitele netratate din adolescenta.

| Gema a răspuns:

Toate bolile netratate la timp au urmari. Ai grija de tine! o asemenea raceala nu trebuie tratata cu indiferenta, daca iti doresti copilasi.