| Radandam a întrebat:

Credeti că dacă imi dau cu Biazol cremă in zona genitala, pe preput, pot aparea reactii adverse? Imi dau de 2 saptamani si astazi chiar am putut sa il decalotez in stare erecta cam 75%, ceea ce inainte sa imi dau cu crema asta, puteam sa il decalotez cam 20-30 %,rezultatele se vad.Dar am observat,ca sub gland,dar cu pielea trasa pe gland, se observa ca o gâlcă sau umflatura pe portiunea de sub gland, dar repet, asta se vede cu pielea pe gland.Nu stiu daca ati inteles,dar credeti ca daca mi-am dat cu aceasta crema, care mi-a facut bine pentru fimoza, ar putea fi si vreo reactie adversa, gen sa se intample ceva naspa cu zona mea genitala? Astept raspunsuri.Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Problema pe care o ai, am avut-o si eu mult timp. Am rezolvat in urmatorul fel. Dai drumul la apa rece(numai rece) si zilnic sau la 2-3 zile sub jet (nu prea puternic)incerci sa decalotezi putin cate putin. O sa doara rau la inceput - crede-ma dar in doua saptamani sau o luna nu mai ai probleme. Varianta a doua(pe care nu multi si-o permit), iti gasesti o prietena care sa te ia cu incetul, cu grija. De crema, nu stiu. N-am incercat.

| carbon21 a răspuns:

Consulta un doctor pentru fimoza și prostii, nu te juca cu răspunsuri de pe TPU, un medic nu face 6 ani pe puți școala.