| Claudiuiionel a întrebat:

Credeti ca e normal sa imi erupa molarul de minte la 13 ani
P.S Am o umflatura in spatele gurii doare foarte putin si e cam incomod

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Nu este tocmai normal, dar din câte știu mai există asemenea cazuri. Ar fi indicat să faci un consult la dentist, să fi cu ochii pe dinți că dacă cresc aiurea trebuie scoși, și nu e chiar ușor.

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este normal pentru tine, atunci când erupe.

| Bizon95 a răspuns:

Din cate stiu eu, da, masele de minte apar in adolescenta

| Goete a răspuns:

Nu e normal... sa ai o umflatura in ceafă - care e in spatele gurii

| Claudiuiionel explică (pentru Goete):

Vorbeam despre maseaua de minte, nu m-am exprimat nine.

| Claudiuiionel explică (pentru Claudiuiionel):

Bine*

| BiencutzaBia20 a răspuns:

Cel mai bine ar fi să mergi la dentist.