| anonim_4396 a întrebat:

Cu ce as putea sterge ochelarii? In afara de acea carpa si servetele speciale

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Daca vrei sa nu-i zgarii mai bine ii stergi cu acele carpe pentru ca sunt special facute sa nu retina praf/pietricele si astfel nu iti zgarie ochelarii. Poti sa-i stergi cu orice atata timp cat acel ceva e foarte curat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Postez niste sfaturi de pe alte site-uri : http://www.unica.ro/cum-se-curata-corect-ochelarii-122066

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

N-am chef sa ii sterg mereu cu apa calda si sapun

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Asta este fix problema ta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tu poti sa iti intelegi raspunsurile date, pentru ca eu unul nu, ti-am spus punctul meu de vedere, daca nu vrei sa faci un lucru mereu, e problema ta, nu trebuie sa raspunzi in continuare. Fiti mai oameni seriosi.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Si acum ce faci, imi votezi raspunsurile ca eronate ca nu-ti plac?
Pai nici mie nu imi plac ale tale si nu stau sa le votez

| NAT0 a răspuns:

Aburești lentila cu gura și ștergi lentila cu bluza sau dacă ești acasă, uzi lentilele cu apă rece/caldă, nu contează și apoi le ștergi cu un șervețel sau hârtie igineică.

| Felissa13Eden a răspuns:

Eu ii spal cu apa si sapun.Vezi totul cu alti ochi dupa :O

| NotMyFault a răspuns:

Daca ai o bluza mai fina sau ma rog, sa fie mai neteda ai putea sa ii cureti cu aia.

| Pisica3000 a răspuns:

Mai bine șterge cu carpa pentru ochelari ai mai bine așa dacă ștergi cu șervețele îți zgari ochelarii așa an pățit si eu ca am șters cu șervețele si s-au zgâriat mai bine șterge cu carpa de la ochelari.
Funda?

| anonim_4396 explică (pentru Pisica3000):

Nu mai am carpa de la ochelari si nu dau acum fuga pana in oras sa-mi iau alta