| BucurAndreea a întrebat:

Cu ce se ocupa o infirmiera la chirurgie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Sa ajute bolnavul/sa il duca la pansat/analize/raze/ in general sa vegheze asupra pacientilor si sa aiba grija de curatenie.
O zi bunahappy

| Tudorhc5 a răspuns:

Spala bolnavii, ii hraneste, spala ustensilele si curata. Ajutor fizic bolnavilor.