| BucurAndreea a întrebat:

Cu ce se ocupa o infirmiera la chirurgie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Face curatenie, sper ca nu te astepti sa faca operatii.

| Alin4uuu a răspuns:

Buna pai cu ce sa se ocupe in primul rand cu curatenia in principal mentine totul sa fie cat mai dezinfectat spala wcuri, schimbe si duce lenejeriile de pat la spalatorie, ajuta pe uni pacienti care nu se pot deplasa cu aducerea bazinetui sau a ratustei altceva nu mai stiu ti am zis asa in mare.

| Florinx123 a răspuns:

Spala pacienti, dezinfecteaza, ii duce la morga pe cei care decedeaza, duce hainele murdare la spalatorie.