| Ibrahimovic a întrebat:

Cum as putea sa stimulez cresterea parului? Daca ma spal mai des pe cap ajuta? Fara uleiuri sau alte minuni.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Practic nu este ceva anume sa creasca repede parul dupa cum am vrea noi.
Daca ar fi asa, toata lumea ar avea parul lung.
Putem sa il stimulam un pic si sa ajutam la cresterea lui.
Foloseste vitamina A fiole/ulei de ricin.
Eu folosesc masca de par facuta de mine cu galbenus de ou+ulei masline si vitamina A.
Incearca si tu, rau nu face.
O zi bunahappy

| Ibrahimovic explică (pentru caramela):

Ideea e ca eu nu am probleme cu parul, dar vreau sa-mi creasca cat mai repede pentru a-l putea prinde in coada. In ritmul asta o sa-mi ia poate un an pentru asta. Cum folosesti uleiul de ricin pentru asa ceva?

| caramela a răspuns (pentru Ibrahimovic):

Tamponez radacina parului si stau 2-3-4 ore cu parul acoperit si apoi fac baie.
Asta daca il folosesc simplu, daca nu, il amestec cu galbenus de ou
O zi bunahappy

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mai mult iti cade parul din cauza asta dar nu ai de ales, scapi de frizer daca nu prea creste parul

| Xpressurself a răspuns:

Cred ca esti inconstient daca spui fara uleiuri sau alte minuni. atunci nu mai intreba. trage-te de par

| Ibrahimovic explică (pentru Xpressurself):

Ai niste glume la fel de bune ca Radu Banciu! happy

| CristinaDanciu a răspuns:

Dacă te speli prea des pe cap firul părului se subţiază şi o să se rupă sau o să cadă nicidecum să stimuleze creşterea părului, dar ştii ce poţi face?! Îţi reglezi data fixă de spălat pe cap de ex. odată la 2, 3 zile şi consumi multe vitamine. Alte metode fără şamponuri speciale şi uleiuri nu ştiu. big grin

| Krissy11 a răspuns:

Nu prea ai cum dar bea mult lapte ca are calciu sa stii ca ajuta