| stefanyparis a întrebat:

Ce modalitate rapida si naturala cunoasteti pentru ca sa-mi dispara negreala si cearcanele de sub ochi dimineata?
funda**

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cernor XO costa 60 lei in farmacie.
Nu stiu cat costa cea din primul link, imi pare mai ok sa folosesti direct vitamina k pe pleoapa intr-o concentratie mai mare decat cum este in crema. In crema stiu ca e undeva la 2% iar cele din SUA 5% vitamina k. Daca e revin mai tarziu cu un pret daca o sa gasesc eu in farmacii azi.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa dormi suficient, mai ales noaptea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cearcanele daca sunt vinetii-albastre sunt din cauza capilarelor sparte. Si vitamina k se ocupa de asta. Iti trebuie ceva ( unguent ) cu multa vitamina k http://www.dermaviduals.ro/......ina-k.html cauta pe la farmacii sau vezi daca da comanda.
Si uleiul de migdale dulci da rezultate http://didiglamour.blogspot.ro/......dulci.html si se vad din prima zi.
O crema cu vitamina k ar fi Cernor XO.

| stefanyparis explică (pentru anonim_4396):

Ce pret are o crema de genu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru stefanyparis):

Am fost la farmacie si tipa respectiva a zis ca nu e ok sa aplici acea vitamina k daca nu a zis medicul pentru ca are reactii adverse cam nasoale, zicea ceva de cheaguri de sange chatterbox.
Cat despre Cernor XO, cum am zis, este greu de gasit si tipa a zis ca o sa o caute la depozite thinking Succes.

| anonim_4396 a răspuns (pentru stefanyparis):

Cernor XO costa 60 lei in farmacie.
Nu stiu cat costa cea din primul link, imi pare mai ok sa folosesti direct vitamina k pe pleoapa intr-o concentratie mai mare decat cum este in crema. In crema stiu ca e undeva la 2% iar cele din SUA 5% vitamina k. Daca e revin mai tarziu cu un pret daca o sa gasesc eu in farmacii azi.

| CkEuforia a răspuns:

Ceai verde... 2 pliculete de ceai verde ude le pui pe ochi pentru 10 minute. sau mai este aparatul ala de la avon cu vibratii pentru ochi. e foarte bun si ala

| deea_8087 a răspuns:

Gheata happy
ceai de sunatoare- uzi 2 plicuri le bagi 5 min in frigider si le pui pe ochi
Spala-te pe fata cu apa rece