| RobertG101 a întrebat:

Cum fac sa-mi imbunatatesc conditia fizica? Alerg 2 minute afara si simt cum imi explodeaza plamanii in piept. Oare daca mai merg la sala ma va ajuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sa alergi, sa te fortezi cate putin si de fiecare data sa mai adaugi cate un minut de exemplu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. alearga un minut jumate sa nu explodezi.

| nugasescusernameliber a răspuns:

Conditia fizica ti-o faci in timp si cu practica. Incepe cu exercitii usoare, alergat incet sau bicicleta, role... apoi mareste treptat intensitatea pana la flotari, abdomene, genoflexiuni si creste mereu numarul si durata antrenamentului.

| En3Rgi a răspuns:

Nu totul depinde de ce exercitii faci sau cate faci.20% sunt exercitiile si 80% alimentatia.Iti trebuie multe proteine daca vrei de exemplu sa te apuci de sala si sa arati bine, si trebuie sa mananci sanatos, fara fast-food, ciocolata, chipsuri sau sucuri, si trebuie sa bei multa apa in timpul antrenamentului, cam un pahar la fiecare 20 de minute de exercitii.Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| SERIALS a răspuns (pentru En3Rgi):

De ce trebuie sa bei apa anume in timpul exercitiilor?

| En3Rgi a răspuns (pentru SERIALS):

Deoarece consumam foarte multe lichide, iar corpul nostru este format din 70-80% apa, deci e clar ca ne este necesara, mai ales daca transpiram.

| SERIALS a răspuns (pentru En3Rgi):

Dar ajuta la ingrasare sau nu:?

| En3Rgi a răspuns (pentru SERIALS):

Ce? Nu..doar e apa, nu mancare.

| ovidiu123432 a răspuns:

Mai intai incearca acasa si apoi poti sa mergi la sala, deoarece nici la sala nu poti face mai mult de atat, incearca in fiecare zi si la o saptamana sau la cat vrei mai adauga cateva minute in plus.

| alexandru0995 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te abonezi la o sala, acolo o sa ai un insructor care o sa te ajute in privinta ta si o sa devi ceea ce vrei cu putina vointa si multa munca bafta

| GabrielTPU95 a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa mergi la sala pentru a te forma fizic,daca vrei sa te mai dezvolti putin poti sa faci flotari in fiecare dimineata cand te trezesti, poti sa te duci intr-un parc sa faci tractiuni la bara, dar daca vrei sa te definesti si sa ai un corp de invidiat, iti recomand sa tii un regim alimentar bogat in proteine, si evident sa mergi la sala si sa iei proteine.