| cozmindaniel a întrebat:

Cum îmi dau seama că o infecție la unghie se vindecă? Adică ce senzații ar trebui să simt? Eu simt durere și puls. Și simt ca și cum mă mănâncă.
Am de câteva zile o infecție din cauza rosului unghiilor și deși fac tratament mai tare se umflă degetul. Deja mă disperă.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| David23445 a răspuns:

Salut pai in prmul rand ar trebui sa dispara durerea in al doilea rand ar trebui ca rosata sa dispara adica sa nu mai fie rosu ar fi bine sa te duci la medic e posibil sa fie incanata si daca e incarnata e destul de grav du-te la medic cel mai bine

| cozmindaniel explică (pentru David23445):

Ideea este că eu mi-am rupt o bucățică de cuticulă și după s-a infectat. Nu e ceva ce a apărut brusc sau mai știu eu... acum s-a înroșit tot vârful degetului și la periferia unghiei este un punct alb.

| David23445 a răspuns:

Daca doare asa de tare cum spui nu e ceva simplu

| David23445 a răspuns:

Eu nu am observat ca e vorba de unghia de la mana cel mai bine e sa te duci la medic