| Andreiu68 a întrebat:

Stie cineva din ce cauza se pot face, negii".Am 5 negi si ma deranjeaza si vreau sa stiu dim ce cauza au aparut( ii am de le la varsta de 15ani, acuma avand 17 si nu ii mai suport)si cum pot scapa de ei.-FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Holy2010 a răspuns:

Cauza este Virusul Papiloma uman. Chiar daca scapi acum de cei pe care ii ai, virusul ramane in corp si pot oricand sa reapara. Mai bine mergi la dermatolog pentru tratament decat sa te apuci sa cumperi din farmacie tot felul si sa te trezesti cu arsura si pe pielea sanatoasa. De multe ori negii dispar de la sine in cativa ani dar ai spus ca nu mai vrei sa astepti.