| KindKid17 a întrebat:

Cum pot sa mai pun cateva kg pe mine? Am 15 ani, 1.87 m inaltime, si doar 52kg sad Cum sa ma mai ingras? Mi se vad si oasele in unele locuri. nu e frumos sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Consumă numai de la MC Donald sau KFC timp de 3-4 luni și o să vezi diferența.

| KindKid17 explică (pentru OnuOnulică):

Nu e chiar o idee buna, ca mananc porcarii si nu vreau.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

laughing si lumea vrea sa slabeasca.
Man. Mananca Shaorma happy si cipsuri.
Leneveste si nu manca legume

| Madesz a răspuns:

Mănânci de mai multe ori, încet.

| Madesz a răspuns:

Mihai, ai mare dreptate!

| RandomQuestionsAndAnswers a răspuns:

McDonald's.

| KindKid17 explică:

Pai vacanta asta am lenevit ca niciodata! Am mancat mult si am dormit si am stat la pc. ATAT! Ce sa mai fac? M.as duce la sala. dar mie rusina ca sunt foarte slab chiar...

| 4psiho a răspuns:

Caută o fotografie cu Arnold în tinerețe. Era așa cum te-ai descris tu. Fugi la sală, da să nu faci abuz de prafurile de pe acolo. happy

| mihai03081998 a răspuns:

La 15 ani esti destul de inalt. Du-te la sala si in loc sa pui grasime mancand porcarii, pui masa musculata si mananci sanatos. Simplu!

| KindKid17 explică (pentru mihai03081998):

Dar daca sunt asa de slab, se poate pune ceva pe mine? Adica... eu nu stiu daca as face muschi, chiar daca as trage bine 1-2 luni

| mihai03081998 a răspuns (pentru KindKid17):

Trebuie sa poti pune. Insa nu te gandii la o schimbare radicala in 2-3-4 luni.
Adica de la un "piele si os" la un "muschiulos" e ceva de munca. Nu stiu ce sa zic.
Am avut un coleg care era la fel de slab precum te descrii tu, s-a dus in jur de 1 an pe la sala si a ajuns sa arate normal, parerea mea. Nu stiu ce sa spun.

| Valy03 a răspuns:

Fast - Food!

| James_Lara_1993 a răspuns:

Mananca, bea sucuri, mananca dulciuri multe, dormi mult! Cam asa poti face. DAca nici asa nu reusesti, du-te la doctor...probabil te va ajuta cumva.

| Pacanele777 a răspuns:

Mananca mult noaptea, mancaruri care contin carne si grasimi timp de o luna doua si eu la varsta de 13 anii si aveam 35 de kg si am facut chestia asta si acuma avand 14 anii am 59 de kg dar nici nu se vede...si ma simt lejer inaltimea 1.73