| Bianca28 a întrebat:

Cum pot sa scap de roseata?
Asta de la emotii oare?
Cind ma plec undeva intr-un colecvtiv sint cam rosie la obraji?
Asta ii tare grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Http://www.garbo.ro/......jilor.html

Daca nu e vorba de cele spuse mai spus inseamna ca esti mai emotiva. Astfel cand esti intr-un colectiv incerci sa nu ajungi in atentia celorlalti si cauti sa fii o prezenta discreta. Cu timpul nu vei mai rosi. Experienta ne ajuta in astfel de cazuri. Si eu eram foarte emotiv si nu indrazneam sa vorbesc 2 cuvinte unei fete sau sa o privesc. Imediat ma roseam. Acum nu mai e asa. Sau cel putin asa cred eu :))

5 răspunsuri:
| Ganduri albe a răspuns:

Fond de ten. Funda?

| RomanMandruPanaMor a răspuns:

Esti doar rusinoasa, am un baiat in clasa cand se rusineaza sau te la glume se face rosu rosu si ii trecem in a10-alaughing asta ii firea lui, deci stai calma nu-i nimic gravwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibil de la emotii.Si eu sunt f emotiva si sensibila, dar cateodata nu ma arat. Fac in asa fel sa par a fi cat mai sigura pe mine(asta cand sunt in situatii destul de aiurea si sunt nevoita sa apelez la cea mai puternica arma impotriva ironiilor si anume simtul umorului, ca multe imi trec mie prin cap si ma"scot" usor din situatii penibilehee hee )Incearca sa nu arati ca esti emotiva, iar ca sa nu fii rosie in obraji, foloseste fondul de ten(sau pudra) big grin Mai vrei solutii? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mare prostalanca mai esti! iar voi astia care cauta-ti raspunsuri pentru asemenea intrebari de ***, cred ca sunte-ti cazuri clinice cu totii.RATATILOR!

| XXXxxxZZZzzz a răspuns (pentru anonim_4396):

Prostalanka esti tu kioambo, sau kiombule, ratatule si esti sau ratato, minte de crocodil si ai! si vapshe nu-ti plashi intrebarea ai F*** di aishi