| Juuzou001 a întrebat:

Cum pot scapa de depresie? crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ineys a răspuns:

Doar discuta cu tine, probabil nici nu te vor atinge. Psihologii nu sunt doctori.

8 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Cu antidepresive la modul cel mai serios si cel mai USOR.
happy Antidepresivul potrivit corpului tau insa.Ca sunt zeci de antidepresive.
Consulta un doctor psihiatru si NU nu e o rusine sa ai depresie sau sa mergi la ei.Numai incuiatii cred asta.
Sanatate!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu poți, dar încearcă cu presie.

| Donsavas a răspuns:

Cu psihoterapie si medicatie sau cu o... ocupație.

| Ineys a răspuns:

Mergi la psiholog.

| Juuzou001 explică (pentru Ineys):

Da,as putea.Doar ca problema este ca mie imi este frica de psihologi sad

| sdws77 a răspuns (pentru Juuzou001):

Nu ai de ce sa te temi, promit.

| Ineys a răspuns (pentru Juuzou001):

Doar discuta cu tine, probabil nici nu te vor atinge. Psihologii nu sunt doctori.

| Porcusorul a răspuns:

De depresie clinica nu scapi fara tratament medicamentos. Ai nevoie de o evaluare psihiatrica pentru a stabili un plan. In mod normal vei simti imbunatatiri in primele saptamani de tratament, insa acesta va fi pe termen lung, posibil mai mult de un an.