| Puffi a întrebat:

Cum pot scapa de Depresie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Anca95 a răspuns:

Activitatile fizice. Multe studii au demonstrat ca exercitiile fizice regulate te pot ajuta sa te simti mult mai bine. Tipul de activitate fizica pe care o il alegi nu are nicio importanta. Alege ceva care sa-ti faca placere si poti incepe incet, poate chiar cu cateva plimbari prin imprejurimi. Incearca sa te antrenezi cu prietenii sau chiar sa te inscrii la diferite cursuri. Sa participi alaturi de cineva cunoscut la un program de antrenament te poate ajuta sa nu renunti.

| Puffi explică (pentru Anca95):

Multumesc frumos o sa i-au in considerare sfatul tau:*

| xPitic a răspuns:

Melodii vesele,sa ai prietenii alaturi de tine,plimbari in parc,socializari pe fb,mess. Danseaza,invata sa faci origami(mod bun prin care inveti si ceva frumos si te si realaxezi),fa.ti prieteni noi,incearca sa razi,sa iubesti, uitete.te la rasarit, apus.Priveste partea frumoasa a lucrurilor! Te pupic:*

| Puffi explică (pentru xPitic):

E mai greu ce spui tu :* dar toate au un inceput sad ca de zis e usor de pus in practica e mai greu:*