| jess179 a întrebat:

Cum pot scapa de intepaturile de tantari? Am folosit creme,lotiuni, dar degeaba.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Cumpără o lampă pentru țânțari, pentru interior. O pui undeva sus și îi atrage și îi prăjește garantat. Succes!

| Victor7boy a răspuns:

Buna! Poti lua spreiuri. Daca vei face asa, imi vei da dreptate.
Funda?

| LilTunechi a răspuns:

Salut raspunsul foarte simplu este urmatorul BRATARA ANTI TANTARI... costa in jur de 9-10 lei si tine 1 saptamana (pe uma isi pierde efectul si iti trebuie uan noua dar e buna) te asigur ca e buna eu din asta folosesc si nici nu imi mai aduc aminte cum sunt piscaturile de tantari...BONUS cand esti in casa o lasi pe birou si nu vei mai avea tantari nici in camerawinking FUNDA?big grinbig grinbig grin

| Bogdan_Numai_1991 a răspuns:

De tantari nu poti scapa decat cu haine lungi,si incearca sa ai o sursa de lumina, ii atrage, sau alt remediu ar fi, cu toate ca e scarbos, s-a dovedit ca transpiratia ii tine deoparte.
Sper ca ti am fost de ajutor

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru Bogdan_Numai_1991):

Departe? Nici pe departe.ei is senzori termici.Practic vad caldura emanata de reteaua de vase de sange de sub piele si inteapa la sigur.Sa te feresti nu te poti decat cu maneca lunga si o sursa de lumina care ii atrage(nu pentru ca e lumina) ci pentru ca e cald si car ein jur sa fie electrica, dar plasa deasa nu sa treaca prin ea. Lotiunile si cremele care is de fapt acelasi lucru, normal ca nu-i tin la distanta.Tu ce crezi ca lotiunea scrie vreun mesaj invizibil pe care numa tantari il vad, "nu muscati sau muriti"?happy Ar trebui sa fie o bariera pe langa zona data dar e doar o solutie si nusi face efectu decat cand te musca, cand deja e prea tarziu

| radarcan a răspuns:

Arunca o privire aici:
http://www.einsecticide.ro/oferta~anti-insecte~70
eu am acasa o lampa cu lumina ultravioleta si isi face foarte bine treaba. recomand asa ceva.

| 232zero a răspuns:

Batman, zorro xD, Naughty, Rufus, Frisky, Skittle laughing sper sa-ti placa

| 232zero a răspuns (pentru 232zero):

Scuzati, am gresit pagina sad

| Apocaliptic a răspuns (pentru 232zero):

rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor