| Fatima345 a întrebat:

Cum sa fac și eu să mă îngraș? happy Sunt foarte mâncăcioasă de fel mănânc mult și des dar degeaba... Am 58 kg și 1.67 știu că e bine dar mie mi se pare că arăt prea slabă cred că am oasele grele și d-aia cântăresc așa de mult. Și mai e ceva am bazinul f mic și poate din cauza asta arăt slaba, cum pot face și eu să am acea formă de clepsidră știți voi ce zic sa am soldurile mai mari? happy Mulțumesc anticipat și scuzați categoria :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Trebuie sa fi in surplus caloric ca sa te ingrasi.Adica sa tii cont cat de mult mananci si sa iti socotesti caloriile.Si nu iti sugerez sa faci asta folosindu-te de junkfood cum ti-a recomandat kevinlevin pentru ca iti vei distruge ficatul cu atatea grasimi nesanatoase.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu pui si tu o poza, nu te cred... Oricum, sunt convins ca totul e doar in capul tau din cauza influentelor tampite din mediul in care traiesti. Te simti obosita, fara energie sau ceva? Ai probleme fizice, fiziologice din cauza asta? Daca nu, inseamna ca ai probleme doar cu psihicul, esti usor influentabila si inghiti tot ce manaca lumea aiurea-n tramvai. N-am sa ma obosesc sa scriu prea mult, ca slabe sanse sa crezi tu o parere de pe un site pe internet decat sa te increzi in ce-ti dicteaza tie influentele sociale din mediul tau.

| KevinLevin a răspuns:

Este foarte uşor să te îngraşi.

1. Cartofii prăjiţii + Ham, burger de la KFC sau McDonald'S P.S Au cele mai multe calaoriii hamburgerii de mă McDonald's

2. Pizza şi shaorma câte una pe zi.

3.Consumă multe prajituriii de ăla bune şi ciocolată.

4. Nu exista. Baftă.

| Helpme99 a răspuns:

Eu zic sa te bucuri de corpul tau asa cum e.
Mai tarziu nu o sa mai stii cum sa scapi de grasime

| ValentinGeorge a răspuns:

Nici nu aveam cont dar chiar nu pot sa tac cand vad asa intrebari. de ce ai vrea sa te ingrasi? ca sa fii in rand cu "cerintele societatii"? in loc sa te bucuri ca esti slaba si sa mananci chestii sanatoase sa te mentii asa, preferi sa mananci mizerii sa te ingrasi. nu ai cum sa iti cresti bazinul, este bazat pe marimea pelvisului. nu exista "oase grele", toate oasele corpului cantaresc 4% din masa totala a corpului.

| GrungyCacti a răspuns (pentru ValentinGeorge):

Se intampla ca arati mai feminina cand ai forme mai pronuntate mai ales pe solduri. Nici daca esti slaba nu poti spune ca esti cu adevarat sanatoasa. Eu mananc fast food zilnic si sunt subnutrita. Nu stiu ce sa fac sa ma mai ingras. Am 1 70 si 49 de kg...

| Helpme99 a răspuns (pentru GrungyCacti):

Fast food.ul nu.ti aduce nutrienti.
Mananca cat mai sanatos ca sa te poti dezvolta cum trebuie.
Fas food.ul e bun numai pentru calorii, dar este f nesanatos.

Eu am 1.93 si 80 de kg. Mananc de toate si cat mai healthy. Recunosc, mai bag si fastfood pentru calorii. Dar am grija sa fac miscare des.